Logo MKInO MKInO PTTK

Kazio Makieła (nekrolog z pttk.com.pl)
Uroczystość pogrzebowa odbyła się 11 stycznia 2022 r. (wtorek) o godz. 12 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej w Warszawie, z odprowadzeniem do miejsca wiecznego spoczynku na Starych Powązkach (kwatera 291 rząd 5 miejsce 3).

Notki na pttk.com.pl, ino.pttk.pl, skpb.waw.pl
Wspomnienia...       Zdjęcia...


Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 1 października 2020 r., na wieczną wędrówkę odszedł w wieku 62 latStaszek Łuć nasz Nieodżałowany Przyjaciel i Mentor, Honorowy Przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej PTTK (nr leg. 614H), wieloletni członek Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK (a w poprzedniej kadencji Przewodniczący Komisji) Kolega Stanisław Łuć.
Przodownik InO nr 345, Honorowy Przodownik InO nr 54.
Był m.in wieloletnim członkiem Mazowieckiej Komisji InO i redaktorem naczelnym czasopisma "Azymut Warszawski", organizatorem wielu imprez na orientację, w tym rangi ogólnopolskiej i wyższych (MiKowManO). Pomysłodawca i pierwszy organizator Noworoczno-Bąbelkowego RnO (kontynuowanego do dziś).

Pogrzeb Staszka odbył się w piątek 9 października 2020 r.o godzinie 10.00 w kościele św. Ignacego Loyoli przy ul. Wóycickiego 14a (Cmentarz Północny).

Notka na ino.pttk.pl

Dodaj wspomnienia...


Z dużym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 7 grudnia 2019 r. w godzinach rannych, w wieku 66 lat odszedł od nas Sławomir OtapSławek Otap (Mazowiecka Narada Aktywu InO 2013.02.26), nasz kolega, druh i bliski znajomy z wielu tras turystycznych, autor największej ilości tras turystyczno-krajoznawczych imprez na orientację w liczbie ponad 150.
Jeszcze w ostatnią niedzielę 1.12.19 byliśmy umówieni na wspólny spacer z mapą po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, lecz złe samopoczucie pokrzyżowało nasze plany. Na początku października wraz z Wojtkiem Drozdą wygrali rywalizację na ogólnopolskiej InO "Przejście smoka" w kat. TU, a zaledwie w ostatnich dniach dopracowaliśmy specjalną trasę TRInO w Ossowie, którą Sławek udostępnił Oddziałowi PTTK Warszawa Praga w celu poznawania historii i zdobywania Jubileuszowej Odznaki Bitwy Warszawskiej.
Sławek jako pasjonat poczty opracował również dla klubu HKT "Trep" kilka kartek pocztowych z okazji jubileuszu i organizowanych imprez. Był Naczelnikiem Harcerskiej Poczty nr 160, którą stworzył i prowadził, a także pracował we władzach naczelnych. Był instruktorem ZHP w stopniu harcmistrza pracując z młodzieżą harcerską na Żoliborzu.
Do ostatnich dni razem startowaliśmy w wieczornych trasach InO, więc tym bardziej trudno się pogodzić z myślą, że zabraknie nam tak zapalonego pasjonata i społecznika, który zawsze służył nam radą i pomocą. Jego pogoda ducha i życzliwość towarzyszyła nam na trasie i była wielkim wsparciem. Będzie nam Go bardzo brakowało.
I choć już nie będziesz budował kolejnych tras to będziemy o Tobie, Sławku, pamiętać i wspominać pokonując trasy Twojego autorstwa. (na podstawie tekstu: Prezes HKT "TREP" PTTK Andrzej Krochmal)
Pogrzeb Sławka odbył się 16 grudnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 12.30 na Cmentarzu Północnym (Wólka) w Warszawie.

Dodaj wspomnienia...


Z wielkim żalem informujemy, że po wyczerpującej walce z chorobą w dniu 13 lipca 2019 r. zmarła nasza koleżanka Ania TrykozkoAnia Trykozko (Podkurek 2014). Od wielu lat aktywna w imprezach na orientację, od 2008 r. należała do aktywnych członków klubu HKT "TREP" PTTK w Oddziale PTTK Warszawa Praga, angażowała się w organizację klubowych sztandarowych imprez ogólnopolskich. Zapamiętamy Jej miły uśmiech, którym witała wszystkich przybywających na imprezę, Jej skrupulatne zapisy organizacyjne oraz życzliwość dla innych. Uczestniczka bardzo prestiżowych imprez na orientację i Mistrzyni Polski w Maratonach na Orientację. Będzie Jej nam bardzo brakowało.

Nabożeństwo żałobne zostało odprawione 22. lipca 2019 r. o godz. 12.00 w Kościele Sióstr Wizytek pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi, przy ul. Krakowskie Przedmieście 34 w Warszawie. Po nabożeństwie urna z prochami została odprowadzona do grobu rodzinnego na Cmentarzu w Ołtarzewie. Wolą Zmarłej było, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty przekazać wspólnocie Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Puszka będzie wystawiona w Kościele.(na podstawie tekstu: Prezes HKT "TREP" PTTK Andrzej Krochmal)
Dodaj wspomnienia...


Z prawdziwym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w nocy z 22 na 23 kwietnia 2018 r. odeszła od nas Nestorka Polskiej Orientacji Sportowej Pani Helenka Zielczyńska,Helena Zielczyńska z mężem Mieczysławem
"A-TO-MY" (pr.III PR)
a dla wielu po prostu Helenka, mimo kolosalnej różnicy wieku.
Zapamiętamy ją jako sympatyczną koleżankę promieniującą wokół siebie ciepłem i życzliwością.
Dla organizatorów z Mazowsza było zaszczytem gościć zawodniczkę w kat. 90, najstarszą zarejestrowaną zawodniczkę w Polsce. Dlatego tym bardziej trudno nam sobie wyobrazić, że nie będziemy się już spotykać na trasie, ani w sympatycznym gronie zaprzyjaźnionych osób.
Niestety tegoroczne wspólne plany wyjazdu na Mistrzostwa Świata Weteranów trzeba odłożyć, ale mamy nadzieję, że Helenka będzie zawsze z nami i będzie kibicować wszystkim na swojej niebiańskiej trasie. Zostanie w naszej pamięci jako dobrotliwa dusza, która chętnie służyła swoją pomocą w różnych życiowych chwilach. (tekst Andrzej Krochmal)

Pogrzeb Pani Helenki w piątek 27.04.2018 r. o godz. 14.30 na Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka Węglowa).
Dodaj wspomnienia...


Z prawdziwym smutkiem informujemy przyjaciół, kolegów i znajomych, że w dniu 17.05.2017 r. o godz. 18.35 odszedł od nas nasz bliski kolega Andrzej Kędziorek. Przegrał walkę z uciążliwą chorobą choć jeszcze pod koniec marca był autorem jednej z tras w marszach na orientację pn. ZAW-OR 2017. Zawsze życzliwy i pogodny, służący swoją pomocą. Autor 30 edycji kultowej imprezy "ANINO" w czasie Świąt Wielkanocnych oraz wielu innych. Zawsze, gdy tylko był poproszony o wsparcie aktywnie włączał się w bezpośrednie działania. Honorowy Przodownik Imprez na Orientację oraz opiekun UKS Falenica. Andrzej to historia naszej orientacji turystycznej i sportowej. Będzie Go nam żal, ale stworzone przez niego relacje oraz pogodna dusza pozostaną w nas na zawsze. Żegnaj i do zobaczenia na niebieskich szlakach. (tekst Andrzej Krochmal)

Nabożeństwo żałobne zostało odprawione się 23 maja (wtorek) o godzinie 12.30 w Kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu Wawerskim przy ulicy Korkowej 152. Po nabożeństwie ciało zostało odprowadzone do grobu rodzinnego. Wolą Zmarłego było, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty przekazać na Hospicjum Domowe Caritas w Józefowie.
Dodaj wspomnienia...


Z dużym opóźnieniem dotarła do nas wiadomość, że w dniu 30.10.2012 roku odszedł od nas na zawsze, nasz bliski kolega Jerzy Orlański >> wspomnienie...


Z prawdziwym żalem przyjęliśmy wiadomość, iż w dniu 10 marca 2010 r. w godzinach wieczornych zmarł nasz kolega Andrzej Berent (PInO nr 7), który był współtwórcą i zwolennikiem imprez na orientację w Warszawie, na Mazowszu, a także w Polsce. Jego zainteresowania imprezami na orientację w PTTK doprowadziły do tego, że na początku lat siedemdziesiątych uzupełnił skład Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK, by w latach 1976-1985 zostać jej wiceprzewodniczącym. Jednocześnie aktywnie włączył się w rozwój biegów na orientację będąc członkiem klubów, pierwszym uczestnikiem zawodów w biegu na orientację na Mazowszu w 1968 roku, partnerem wielu wspólnych przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju i popularyzacji biegu na orientację i znakomitym organizatorem zawodów. Był założycielem Klubu Imprez na Orientację DELTA Warszawa. Pracował również w klubach: SKS PRZYSZŁOŚĆ Warszawa, OKS Otwock, WAT Warszawa. Był wychowawcą wielu pokoleń młodych zawodników, jednym ze współtwórców przepisów i regulaminów naszej dyscypliny, autorem praktycznych opracowań metodyczno-szkoleniowych, na podstawie których wielu adeptów tego sportu miało okazję się rozwijać. Wybitny działacz, organizator, instruktor, sędzia i zawodnik, do ostatnich chwil wierny idei aktywnego spędzania czasu wolnego.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jako człowiek pogodny, życzliwy, chętnie służący radą i pomocą, a przede wszystkim jako osoba godna do naśladowania przez zawodników, a także działaczy. Jego brak wśród nas pociąga za sobą dużą wyrwę w naszym turystyczno-sportowym środowisku imprez na orientację.
Na ostatnie spotkanie z Andrzejem udaliśmy się na mszę św. w poniedziałek 15 marca 2010 r. o godz. 10:30 w Kościele Świętych Wyznawców Ojca Rafała i Brata Alberta w Warszawie przy ul. Gwiaździstej 17 (Bielany/Żoliborz), skąd podążyliśmy z Nim ostatnią trasą na Cmentarz Wawrzyszewski. Niech niezmącony spokój jak niezmienny azymut na kompasie doprowadzi Cię Andrzeju do ostatniego celu!Wspomnienie Śp. Maćka Ostrowskiego

Święto Zmarłych 2009 - grób Ś.P. Maćka

Nagrobek

Nagrobek


O Ś.P. Maćku - na Jedynce

Odszedł od nas... 24 września 2007 r. w Warszawie.

Ś.P. Maciek Ostrowski
Ostatnia droga - Pożegnanie Ś.P. MAĆKA w piątek, 28.09.2007 r. Msza Święta o godz. 11:00 w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, ul. Zagórna 5 (róg Górnośląskiej i Czerniakowskiej). Pogrzeb o godz. 12:00 na cmentarzu przy ul. Leonidasa (Okęcie)

wspomnienie

wspomnienie